Venkovní předokenní rolety: 5 výhod, které vám nesmí uniknout

Vzhled jako slabá stránka? Nic takového u předokenních rolet dávno neplatí. I když je u nich roletová schránka většinou viditelná, dokáže se 100% přizpůsobit každému domu. Navíc odrazí i zloděje a ochrání vaše děti. Přesvědčte se…

Hlavní požadavek na venkovní rolety je jednoduchý – dokonalé zastínění. Nadokenní i předokenní rolety ROMA to splňují dokonale. Sluneční paprsky totiž zastaví dřív, než se dotknou skla. Nedají jim tak žádnou šanci rozpálit vzduch v pokoji.

Dalším kritériem bývá vzhled. V něm mají podle některých lidí navrch nadokenní rolety. Jsou namontované přímo na oknech a roletová schránka je skrytá pod omítkou. Neruší tak vzhled domu.

Jenže abyste je mohli využít, musíte na to myslet včas. Ideálně ještě před začátkem stavby. Na rozdíl od předokenních rolet, které k oknům přidáte prakticky kdykoliv.

Také u nich navíc můžete roletovou schránku ukrýt pod omítku. A k tomu získáte řadu dalších výhod.

1. Maximální zabezpečení

Venkovní rolety do oken přináší ochranu nejen před sluncem, ale také před zloději. Zvlášť pokud u nich zvolíte jádro z tvrdé pěny, se kterým lépe odolají vloupání.

Předokenní rolety ROMA jdou ale ještě dál. Můžete k nim totiž přidat bezpečnostní paket. Jeho součástí jsou:

  • zesílené koncové lišty,
  • skrytě namontované vodicí kolejnice
  • a zajištění proti vytažení.

Předokenní rolety ROMA

Navíc je můžete doplnit o pohybové čidlo, které vás na zloděje včas upozorní.

2. Ochrání i vaše děti

Jestli máte v domě okna přes celou výšku místnosti, oceníte i zajištění proti vypadnutí ven.

Funguje jednoduše. Roletový rám doplníme o skleněnou zábranu, která překryje spodní část okna. Nebrání tak výhledu a i když jsou v místnosti děti, můžete nechat okno dokořán. A nemusíte se bát, že při hraní vypadnou.

Rolety do oken můžete doplnit skleněnou balustrádou připevněnou na jejich konstrukci.

3. Elektrické naklápění

U předokenních rolet typu XP najdete i další vylepšení – elektrické naklápění. Díky němu sklopíte celou roletovou plochu. Dovnitř se tak dostane víc vzduchu a sluneční paprsky přitom zůstanou venku.

Pohodlně tak vyvětráte i se zataženými roletami.

4. Solární pohon

Zdánlivou nevýhodou předokenních rolet je odkrytá roletová schránka umístěná na fasádě. Jenže i ta se může změnit na výhodu. Stačí využít sluneční světlo, které na ni dopadá.

Některé rolety do oken umožňují naklopit celé roletové pole tak, aby dovnitř nepronikaly sluneční paprsky a zároveň proudil čerstvý vzduch.

Přimontováním menšího solárního panelu totiž získáte solární pohon. Rolety vás tak před sluncem nejen ochrání, ale ještě k tomu využijí jeho sílu.

5. Vzhled, který se přizpůsobí

Roletovou schránku navíc snadno sladíte se svým domem. Pomůže vám v tom nejen víc než 150 barev, které máte na výběr, ale i různé tvary roletového kastlíku.

RONDO

předokenní roleta RONDO

Zaoblená roletová schránka bez viditelných hran.

Zobrazit produkt

PENTO

předokenní roleta PENTO

Čtvercový roletový kastlík se zkosenou spodní hranou.

Zobrazit produkt

QUADRO

předokenní roleta QUADRO

Klasický čtvercový  vzhled roletového kastlíku.

Zobrazit produkt

INTEGO

předokenní roleta INTEGO

Roletová schránka je schovaná pod omítkou. 

Zobrazit produkt

Předokenní rolety ROMA přitom snadno namontujete třeba i na starší domy. A rozpálené pokoje zůstanou jen ve vašich vzpomínkách.