Protihluková okna

Ochrana proti hluku

Naše okenní systémy nabízí optimální řešení téměř všech požadavků na protihlukovou izolaci.

  • Protihlukové sklo
  • Kvalitní okenní systémy
  • Odborná montáž

Tyto prvky zajistí efektivní odhlučnění vašich oken, díky kterým se váš dům stane místem klidu a ticha.

ochrana-hluku.jpg

Můj dům, můj klid

Pro mnohé z nás představují vlastní čtyři stěny útočiště, kde si vychutnáváme klid, relaxujeme a „dobíjíme baterky“. Tyto chvilky pohody se staly velice žádaným, ale bohužel nedostatkovým zbožím. A to nejen kvůli uspěchanosti dnešní domy, ale především kvůli nadměrnému hluku.

Věděli jste, že doporučený limit hluku v ložnici je do 20 decibelů?

Dodržet se jej podaří jen v málokterém domě. Moderní doba s sebou totiž nese stále více hluku. To je problém zejména na sídlištích, u průtahových komunikací nebo poblíž letišť či železničních tratí.

Nebezpečný hlukový smog

Nemusíte žít přímo na místě, kde jsou nezbytná protihluková opatření. I slabší, za to trvale působící, hluk způsobuje tzv. hlukový smog, který může ohrožovat zdraví. Nejčastěji se projevuje onemocněním nervové a kardiovaskulární soustavy. Nebo „jen“ neschopností se soustředit.

Jak se proti hluku chránit?

Při správné volbě zasklení a okenního systému lze dosáhnout velmi efektivního odhlučnění oken. Zejména pak tzv. funkční zasklení velmi účinně obnovuje pohodu a klid ve vašem interiéru. Dokonalá zvuková izolace nezávisí jen na výběru kvalitních oken. Důležitou součástí je rovněž správné provedení montáže oken. To totiž značně ovlivňuje výsledné parametry.