Zabezpečení oken

Zabezpečení oken proti vloupání

Firma Bachl Vám zajistí důkladnou ochranu vašich oken proti vloupání díky:

  • Celoobvodovému bezpečnostnímu kování oken
  • Uzamykatelným klikám
  • Bezpečnostním sklům

Všechna okna a vchodové dveře dodáváme v různých bezpečnostních variantách. Od základní bezpečnosti až po bezpečnostní třídu RC2 nebo RC3 (pouze hliníkové prvky).

bezpecnost1.jpg

Proč vůbec zabezpečení oken řešit?

Na celém světě dojde každoročně k více než 5,5 milionům pokusů o vloupání. V ČR bylo těchto pokusů v roce 2014 téměř 9000 a stále jich přibývá.

Hlavním důvodem jsou řádně nezabezpečená okna. Jedná se totiž o nejméně bezpečná místa domu a většina zlodějů proto do domů vniká právě tudy.

bezpecnost2.jpg

Jak se proti vloupání chránit?

Nejúčinnější způsob, jak ztížit zlodějům práci, je mít okna řádně zabezpečena. Nejčastěji se jedná o bezpečnostní kování odolné vůči násilnému vniknutí, speciální bezpečnostní zasklení a přídavné zámky na okenní kliky.

A. Celoobvodové bezpečnostní kování – Komfortní hřibový čep je alfa a omega před návštěvou nevítaných hostů. Kování oken zajišťuje odolnost proti násilnému vniknutí. Počet hřibových čepů na okně je závislý na velikosti okna a zvolené bezpečnostní třídě.

B. Bezpečnostní skla - Např. typ zasklení P4A je díky bezpečnostní VSG fólii velmi odolné vůči vloupání. Pro třídu odolnosti RC2 je sklo navíc slepeno s křídlem pro ještě vyšší odolnost.

C. Bezpečnostní okenní kliky – Okenní klika s pojistkou chrání před nežádoucí manipulací s okenním kováním. Uzamykatelné okenní kliky blokují okenní kování i při rozbití skla.

bezpecnost3.jpg

Bezpečnostní třídy oken

Veškerá okna dodáváme v různých bezpečnostních provedeních, odpovídajících vašim potřebám a požadavkům. Od základní bezpečnosti až po třídu bezpečnosti RC2 (třída odolnosti proti vloupání). U hliníkových oken nabízíme dokonce okna s třídou bezpečnosti RC3!

bezpecnost4.jpg